Pracujemy dla Was
Wciąż pracujemy by lepiej rozumieć rynek nieruchomości Poznania i Wielkopolski, by nadążać za lokalnymi, regionalnymi i krajowymi trendami na rynku nieruchomości w celu zapewnienia naszym Klientom wszelkiej wiedzy do podjęcia decyzji o działaniach na rynku nieruchomości.
Społeczeństwo lokalne
Trzymamy rękę na pulsie społeczności lokalnej, by zapewnić Klientom najlepszą obsługę, na którą zasługują. Obserwujemy rynek nieruchomości i jego otoczenie, analizujemy pojawiające się trendy.
Nasza motywacja
Naszym celem jest zapewnienie Klientom najlepszych usług poprzez przekazanie dokładnej informacji oraz zapewnianie porad dla skutecznego i korzystnego zakupu lub sprzedaży nieruchomości.
Też tu mieszkamy
Jesteśmy członkami tej społeczności. Jako mieszkańcy jesteśmy świadomi "co mówi miasto". Nowe szkoły, drogi, restauracje, aktualne wydarzenia - to wszytko wpływa na otoczenie nieruchomości i ludzi z nich korzystających, a my to zauważamy.
Znaczenie czasu i decyzji
Rozumiemy wartość Twojego i naszego czasu oraz znaczenie decyzji o zakupie lub sprzedaży nieruchomości. Każda transakcja na rynku nieruchomości sprowadza się podejmowania właściwych decyzji oraz prowadzenia negocjacji. Na każdym etapie zapewnimy Ci profesjonalne doradztwo.
Dużo nie zawsze znaczy dobrze
Opieramy się na osobistym działaniu specjalisty. W naszej ofercie mamy szeroki zakres usług i tylko sprawdzone nieruchomości. Uważamy, że jakość usług i dokładność informacji o oferowanych nieruchomościach jest ważniejsza od ilości.
Wycena nieruchomości, a ... niefrasobliwość kupujących

Wyceniając nieruchomości dla potrzeb kredytowych zauważyłem, że dla wielu Klientów operat szacunkowy to tylko kolejny dokument który trzeba zdobyć by dostać kredyt, w ocenie większości Klientów nie ma w nim nic ciekawego. A tymczasem warto pamiętać, że od 2010 roku przy wycenie nieruchomości dokonywanej dla zabezpieczenia wierzytelności rzeczoznawcy winni wskazać ryzyka dotyczące nieruchomości. Powód dla którego banki i inni wierzyciele chcą tych informacji jest jasny, chodzi przecież o minimalizację ryzyka kredytowego.

A jednak warto przeczytać

Jednak, co ważne, informacje zawarte w operacie szacunkowym są też pomocne potencjalnym kredytobiorcom, zazwyczaj przecież zamawia się wycenę nieruchomości dla potrzeb kredytowych przed zakupem nieruchomości (np. działki czy mieszkania). Wtedy jeszcze przed zakupem można się dowiedzieć, np. czy nieruchomość jest zagrożona powodziowo.

Piszę o tym dlatego, że corocznie w mediach oglądamy zniszczone gdzieś w Polsce drogi, mosty i zalane domy. Tragedia jak dotyka osoby których powódź dotknęła jest niewyobrażalna dla tych którzy tego sami nie przeżyli, ale może gdyby poszkodowani wiedzieli co im grozi, to łatwiej by im było powstrzymać się od zakupu tej konkretnie nieruchomości, a przynajmniej pamiętać o ubezpieczeniu od skutków powodzi.

Maciej Wełnicki

sierpień 2014

Na naszej stronie WWW wykorzystujemy pliki cookies. Korzystając z niej, wyrażają Państwo zgodę na ich użycie. W dowolnym momencie mogą Państwo zmienić lub cofnąć tę zgodę w ustawieniach swojej przeglądarki.